1. Cel kredytu gotówkowego
Kredyt gotówkowy to możliwość uzyskania środków na dowolny cel szybko i bez zbędnych formalności. Jeśli potrzebna jest nieduża ilość gotówki, prawdopodobnie lepszym, rozwiązaniem będzie limit w koncie. Zwykle jest nieco niżej oprocentowany niż kredyt gotówkowy, nawet do kilku procent, a co istotne – możemy z niego korzystać co miesiąc.
2. Wybór kredytu
Podstawą do udzielenia kredytu gotówkowego jest zdolność kredytowa kredytobiorcy obliczana na podstawie jego zarobków, sytuacji rodzinnej i zobowiązań. Procedura przyznawania takiego kredytu jest prosta, co ma odbicie w wyższym oprocentowaniu kredytu.
Oferty kredytów gotówkowych różnią się od siebie, w zależności od banku oferującego taki kredyt. Wybór właściwej oferty jest kluczowy dla naszego portfela, więc lepiej dobrze porównać kredyty zanim się zdecydujemy na zaciągnięcie któregoś z nich. Wbrew pierwszemu wrażeniu oferty znacznie się między sobą różnią – nie tyle konstrukcją samego produktu, co parametrami.
Zawsze szukamy najtańszych kredytów gotówkowych. Porównując poszczególne oferty pamiętajmy, że koszt kredytu to nie tylko odsetki, ale także opłaty dodatkowe związane z ubezpieczeniem, prowizją oraz kosztem produktów dodanych oferowanych w pakiecie z kredytem gotówkowym.
3. Wnioskowanie o kredyt
Po wybraniu najkorzystniejszej oferty, należy złożyć wniosek o kredyt gotówkowy.
Wniosek można złożyć u doradcy, który pomagał nam wybrać najlepszą ofertę. Do wniosku dołącza się zazwyczaj dokumenty potwierdzające wysokość dochodów i źródło dochodów. Niektóre banki mogą wymagać dodatkowej dokumentacji, na przykład wyciągów bankowych.
4. Decyzja kredytowa
Wnioskujący, których bank oceni pozytywnie, zostaną poinformowani o możliwej kwocie kredytu i okresie kredytowania. Oznacza to, że bank wyda pozytywną decyzję kredytową i od otrzymania pieniędzy jest już tylko krok.
5. Umowa kredytowa i uruchomienie kredytu
Osoby, które ubiegały się o kredyt i otrzymały decyzję pozytywną podpisują umowę kredytową w banku, a pieniądze mogą odebrać w oddziale banku lub mogą skorzystać z opcji przelewu na konto. Sposób i czas uruchomienia kredytu jest zapisany w umowie kredytowej.
Przed podpisaniem umowy kredytowej warto przeczytać wszystko dokładnie i sprawdzić, czy dane są poprawne i czy zapisane warunki są takie, o jakie wnioskowaliśmy.
Zakup nieruchomości wraz z remontem lub wykończeniem jednym kredytem . 1.Kiedy mogę się starać się o kredyt na zakup nieruchomości wraz z remontem / wykończeniem ? 2.Jak wygląda sytuacja z wkładem własnym ? 3.Wypłata kredytu w transzach...
Klucz na start – nowy program kredytowy w 2025 Co to jest "Klucz na start"? "Klucz na start" to nowy program rządowy, który ma ułatwić Polakom zakup pierwszego mieszkania. Program wejdzie w życie w 2025 roku i ma zastąpić dotychczasowe...
Masz działkę? Może być Twoim wkładem własnym przy kredycie hipotecznym! Planujesz budowę domu i zastanawiasz się, czy posiadana działka może zastąpić wymagany wkład własny? Dobra wiadomość – w większości przypadków banki uznają...
Domy modułowe zyskują na popularności i trudno się temu dziwić. Mają szereg zalet, a koszt ich wybudowania jest znacznie bardziej przewidywalny. Proces budowy odbywa się głównie w fabryce, gdzie produkowane są gotowe elementy...
Refinansowanie kredytu to proces polegający na zaciągnięciu nowego kredytu w celu spłaty istniejącego zobowiązania finansowego. Celem refinansowania jest zazwyczaj uzyskanie korzystniejszych warunków, takich jak niższe oprocentowanie, dłuższy...