Ceny mieszkań w śląskim: Katowice, Gliwice, Bielsko-Biała, 6 innych miast i 36 powiatów w danych GUS za lata 2015-2024

W 2015 r. śląskie miało najniższą medianę cen mieszkań spośród 16 województw. Później ceny rosły tu najszybciej w kraju, o 149%, a w Katowicach niemal się potroiły, więc w 2024 r. tańsze były już trzy regiony. Przeciętna pensja kupuje w województwie 1,31 m², tyle co w opolskim i więcej niż w pozostałych regionach, ponieważ płace są tu wyższe niż w 11 województwach. Dla kupującego na kredyt oznacza to szybko malejącą przewagę cenową i duże różnice między sąsiednimi miastami. Tekst przedstawia najpierw ceny w Katowicach i ośmiu innych miastach, a potem porównanie 36 powiatów.

Katowice, Gliwice, Bielsko-Biała i inne miasta regionu - ceny transakcyjne w 2024 r.

Ceny w tej części to mediany z aktów notarialnych zebranych przez GUS, czyli kwoty zapłacone przez kupujących, a nie stawki z ogłoszeń. Mediana oznacza cenę środkową: połowa lokali sprzedanych w danym roku była od niej tańsza, a połowa droższa. Osiem z dziewięciu opisanych miast ma status miasta na prawach powiatu, dlatego GUS publikuje dla nich osobne dane. Czechowice-Dziedzice leżą w powiecie bielskim, więc w ich przypadku dostępne są tylko wyniki całego powiatu. Ostatnie mediany kwartalne dotyczą IV kwartału 2024 r.

Wykres liniowy: mediana ceny 1 m² mieszkania w Katowicach, Gliwicach i Bielsku-Białej na tle województwa śląskiego i Polski w latach 2010-2024 według GUS
Wykres: Ceny mieszkań w Katowicach, Gliwicach i Bielsku-Białej 2010-2024. Mediana ceny 1 m² w transakcjach rynkowych, źródło: GUS.

Ceny mieszkań w Katowicach - 9 426 zł za metr i wzrost o 194% od 2015 r.

Mediana ceny metra w Katowicach wyniosła w 2024 r. 9 426 zł, co daje 10. miejsce wśród 66 miast na prawach powiatu. Wzrost o 194% od 2015 r. jest najwyższy w tej grupie: dziewięć lat wcześniej metr kosztował tu 3 210 zł, prawie tysiąc złotych mniej niż mediana krajowa, a od 2023 r. Katowice są od niej droższe. Przeciętne wynagrodzenie (10 052 zł) rosło wolniej niż ceny, więc pensja kupowała 1,07 m² wobec 1,64 m² w 2015 r. Mediana z 2022 r. opiera się na zaledwie 248 transakcjach i jest mniej miarodajna.

Na tysiąc mieszkańców przypadło w 2024 r. 20,0 transakcji - wśród powiatów więcej tylko w Gdańsku - a 62% z nich dotyczyło rynku pierwotnego. Lokale od deweloperów sprzedawano po 10 125 zł za metr, a używane po 7 606 zł, więc 50 m² kosztowało przy tych medianach odpowiednio ok. 506 tys. i ok. 380 tys. zł. W IV kwartale 2024 r. mediana doszła do 10 564 zł przy 1 394 transakcjach. Przy tak dużym udziale nowych lokali eksperci kredytowi z Katowic często prowadzą kredyt na mieszkanie w budowie.

Ceny mieszkań w Gliwicach - 6 904 zł za metr przy pensji 9 400 zł

Gliwice z medianą 6 904 zł za metr zajęły w 2024 r. 33. miejsce wśród 66 miast na prawach powiatu. Ceny wzrosły tu od 2015 r. o 127%, wyraźnie wolniej niż w Katowicach, choć w latach 2010-2011 to Gliwice były droższe. Za metr od dewelopera płacono 7 573 zł, a z rynku wtórnego 6 429 zł. Na rynek wtórny przypadły przy tym dwie trzecie transakcji, a mieszkanie 50 m² kosztowało przy medianie ok. 345 tys. zł.

Przeciętne wynagrodzenie w Gliwicach jest trzecie w województwie po Jastrzębiu-Zdroju i Katowicach, dlatego pensja kupuje tu 1,36 m², wyraźnie więcej niż w stolicy regionu. W IV kwartale 2024 r. mediana wyniosła 6 891 zł przy 394 transakcjach, czyli mniej niż w I kwartale (7 145 zł). Liczba mieszkańców zmalała od 2015 r. o 8,3%. Przy takiej strukturze rynku eksperci w Gliwicach częściej finansują zakup mieszkania używanego niż lokalu w budowie.

Ceny mieszkań w Bielsku-Białej - 7 839 zł za metr i 165 zł różnicy między rynkami

Bielsko-Biała miała w 2024 r. medianę 7 839 zł za metr, 21. wśród 66 miast na prawach powiatu i trzecią w województwie po Katowicach i powiecie cieszyńskim. Od 2015 r. ceny wzrosły o 144%, a w latach 2010-2019 metr kosztował tu więcej niż w Katowicach. Oba rynki mają niemal równe ceny: 7 931 zł u deweloperów i 7 766 zł w obrocie wtórnym. Mieszkanie 50 m² kosztowało przy tych medianach od ok. 388 tys. do ok. 397 tys. zł.

W IV kwartale 2024 r. mediana sięgnęła 8 421 zł przy 209 transakcjach. Przeciętna pensja (8 191 zł) kupowała 1,04 m², najmniej wśród 19 miast na prawach powiatu w województwie, podczas gdy w 2015 r. było to 1,27 m². Liczba transakcji zwiększyła się od 2015 r. z 822 do 1 111, a bezrobocie w 2025 r. wyniosło 2,4%. Kupujący, który wybiera lokal nowy zamiast używanego, potrzebuje tu niewiele wyższego kredytu, dlatego eksperci kredytowi z Bielska-Białej skupiają się głównie na metrażu, na jaki pozwala zdolność.

Ceny mieszkań w Sosnowcu - 5 851 zł za metr i trzy razy więcej transakcji niż w 2015 r.

W Sosnowcu, największym mieście Zagłębia, mediana wyniosła w 2024 r. 5 851 zł za metr, co daje 52. miejsce wśród 66 miast na prawach powiatu. Ceny wzrosły od 2015 r. o 136%, wolniej niż w całym województwie. Między rynkami występuje duża różnica: nowe mieszkania sprzedawano po 7 316 zł za metr, używane po 5 064 zł, czyli o 2 252 zł taniej. Przy tych medianach 50 m² z rynku wtórnego kosztowało ok. 253 tys. zł, a od dewelopera ok. 366 tys. zł.

Liczba sprzedanych lokali wzrosła z 568 w 2015 r. do 1 747 w 2024 r., choć miasto straciło w tym czasie 10,8% mieszkańców. W IV kwartale 2024 r. mediana wyniosła 5 565 zł przy 379 transakcjach i była najniższa w całym roku. Przeciętne wynagrodzenie (8 004 zł) kupowało 1,37 m², tyle że bezrobocie w 2025 r. sięgnęło 6,3% wobec 4,4% w województwie. Dla 50 m² różnica między rynkami przekracza 100 tys. zł, dlatego eksperci kredytowi z Sosnowca często liczą zdolność dla obu wariantów zakupu.

Ceny mieszkań w Częstochowie - wzrost o 159% do 6 862 zł za metr

Od 2015 r. mediana ceny metra w Częstochowie wzrosła z 2 647 zł do 6 862 zł, czyli o 159%. To 7. wynik wśród 66 miast na prawach powiatu, a spośród 19 takich miast w województwie szybciej drożały tylko Katowice i Żory. Pod względem samej ceny miasto zajmuje w tej grupie 36. miejsce. Rynek pierwotny miał 45% udziału w transakcjach: metr od dewelopera kosztował 7 492 zł, z drugiej ręki 6 000 zł. Za mieszkanie 50 m² trzeba było zapłacić przy medianie ok. 343 tys. zł.

Liczba transakcji wzrosła ponad trzykrotnie, z 582 do 1 811, mimo że liczba mieszkańców spadła od 2015 r. o 10,8%. W IV kwartale 2024 r. mediana sięgnęła 7 500 zł przy 471 transakcjach i była najwyższą medianą kwartalną w tym roku. Pensja (7 830 zł) kupowała 1,14 m² wobec 1,38 m² dziewięć lat wcześniej. Za ten sam metraż kupujący płaci dziś ponad dwa i pół raza więcej niż w 2015 r., z czym na co dzień pracują eksperci kredytowi z Częstochowy.

Ceny mieszkań w Tychach - 7 771 zł za metr i 8 615 zł w IV kwartale 2024 r.

Tychy z medianą 7 771 zł za metr zajęły w 2024 r. 24. miejsce wśród 66 miast na prawach powiatu i czwarte w województwie. Jeszcze w 2019 r. metr kosztował tu więcej niż w Katowicach (4 519 wobec 4 496 zł), jednak od 2015 r. ceny w Tychach wzrosły o 121%, wolniej niż w całym regionie. Mediana na rynku pierwotnym wyniosła 8 718 zł, na wtórnym 7 150 zł, a mieszkanie 50 m² kosztowało przy medianie ogólnej ok. 389 tys. zł.

W IV kwartale 2024 r. GUS odnotował w Tychach 464 transakcje, ponad dwa razy więcej niż w III kwartale, a mediana wzrosła do 8 615 zł. Przeciętne wynagrodzenie (8 149 zł) kupowało 1,05 m², tyle co średnio w kraju, a bezrobocie w 2025 r. wyniosło 2,5%. Za tę samą pensję kupujący w Tychach sfinansuje mniejsze mieszkanie niż w tańszych miastach konurbacji. Tę różnicę przeliczają na konkretne kwoty eksperci kredytowi z Tychów.

Ceny mieszkań w Bytomiu - 4 103 zł za metr, najmniej wśród 66 miast na prawach powiatu

Bytom ma najtańsze mieszkania wśród 66 miast na prawach powiatu: mediana wyniosła w 2024 r. 4 103 zł za metr, o 127% więcej niż w 2015 r. Mieszkanie 50 m² kosztowało przy tej cenie ok. 205 tys. zł, a przeciętne wynagrodzenie (8 238 zł) kupowało 2,01 m² - w tej grupie miast więcej tylko w Jastrzębiu-Zdroju. Lokale od deweloperów (4 259 zł) były niewiele droższe od używanych (4 100 zł), ale na rynek pierwotny przypadło zaledwie 13% transakcji. W IV kwartale 2024 r. mediana wyniosła 4 320 zł przy 350 transakcjach.

Od 2015 r. Bytom stracił 14,3% mieszkańców, najwięcej w województwie, a bezrobocie w 2025 r. (10,3%) było najwyższe w regionie. W latach 2020-2024 oddano tu 5,3 mieszkania na tysiąc osób, najmniej spośród 36 powiatów województwa. Kupowane lokale znajdują się więc głównie w starszych budynkach, a eksperci w Bytomiu dużo uwagi poświęcają ich wycenie i stanowi technicznemu.

Ceny mieszkań w Zabrzu - 5 311 zł za metr i 1,57 m² za pensję

Zabrze zajęło w 2024 r. 59. miejsce wśród 66 miast na prawach powiatu z medianą 5 311 zł za metr, a od 2015 r. ceny wzrosły tu o 126%. Za nowe mieszkania płacono 6 542 zł za metr, za używane 4 875 zł, więc 50 m² z rynku wtórnego kosztowało przy medianie ok. 244 tys. zł. W IV kwartale 2024 r. mediana wyniosła 5 305 zł przy 386 transakcjach. Przeciętne wynagrodzenie (8 353 zł) kupowało 1,57 m², piąty wynik wśród 66 miast.

Miasto straciło od 2015 r. 13,5% mieszkańców, a w latach 2020-2024 oddano tu 11,6 mieszkania na tysiąc osób, mniej niż w większości powiatów regionu. Liczba transakcji wzrosła mimo to z 612 do 1 530, z czego prawie trzy czwarte dotyczyło rynku wtórnego. Większość kredytów, przy których pracują eksperci w Zabrzu, dotyczy więc lokali z drugiej ręki.

Ceny mieszkań w Czechowicach-Dziedzicach i powiecie bielskim - 58% transakcji na rynku pierwotnym

Dla Czechowic-Dziedzic GUS nie publikuje osobnych cen, dlatego podstawą są dane powiatu bielskiego. Mediana wyniosła tu w 2024 r. 6 652 zł za metr, 117. najwyższa wśród powiatów w Polsce, a od 2015 r. ceny wzrosły o 142%. Rynek pierwotny miał 58% udziału w transakcjach, więcej niż w 32 z 36 powiatów województwa. Metr od dewelopera kosztował 6 946 zł, z rynku wtórnego 6 318 zł. W IV kwartale 2024 r. mediana spadła do 6 203 zł przy 141 transakcjach, a 50 m² przy medianie rocznej to wydatek ok. 333 tys. zł.

Powiat bielski należy do nielicznych w województwie, w których przybyło mieszkańców (+2,2% od 2015 r.), a 79% mieszkań oddanych w latach 2020-2024 zbudowali inwestorzy indywidualni. Liczba transakcji wzrosła z 219 do 672, a pensja (7 578 zł) kupowała 1,14 m². Obok kredytu na lokal od dewelopera częsty jest tu kredyt na budowę domu, którym zajmuje się m.in. ekspert kredytowy z Czechowic-Dziedzic.

Wzrost o 149% w województwie i o 214% w powiecie cieszyńskim - ceny w 36 powiatach

W 2015 r. metr mieszkania kosztował w województwie 2 605 zł, a w 2024 r. - 6 496 zł, nadal mniej niż mediana krajowa (8 257 zł). Przeciętne wynagrodzenie wzrosło w tym czasie o 102%, do 8 538 zł, więc relacja pensji do ceny spadła z 1,62 do 1,31 m². W kraju zmieniła się w odwrotnym kierunku, z 0,99 do 1,05 m², dlatego przewaga Śląska nad resztą Polski wyraźnie się zmniejszyła. Szybko drożały również powiaty raciborski (+172%) i pszczyński (+156%), a najtańszy był zawierciański z medianą 4 031 zł.

Drugą najwyższą medianę w regionie, po Katowicach, ma powiat cieszyński obejmujący Wisłę i Ustroń: 8 762 zł za metr, o 214% więcej niż w 2015 r., co jest najszybszym wzrostem w województwie. Metr od dewelopera kosztował tu 11 002 zł, a z rynku wtórnego 6 250 zł. Pensja kupuje w powiecie 0,86 m², najmniej w regionie. Zakup w miejscowości turystycznej wymaga innej oceny wkładu i dochodu, w czym pomagają eksperci kredytowi w Ustroniu i w Wiśle.

Chorzów, Ruda Śląska i inne miasta konurbacji - metr od 4 688 do 6 059 zł

Pozostałe miasta na prawach powiatu w metropolii wokół Katowic są wyraźnie tańsze od jej centrum. Metr kosztował w 2024 r. od 4 688 zł w Piekarach Śląskich do 6 059 zł w Chorzowie, a pomiędzy nimi znalazły się Jaworzno (6 000 zł), Dąbrowa Górnicza (5 882 zł), Siemianowice Śląskie (5 788 zł), Świętochłowice (5 487 zł), Mysłowice (5 421 zł) i Ruda Śląska (5 215 zł). W żadnym z tych miast mediana nie przekroczyła dwóch trzecich ceny z Katowic, choć Chorzów, Siemianowice Śląskie, Mysłowice i Ruda Śląska bezpośrednio z nimi graniczą.

W tych miastach przeważa rynek wtórny: udział rynku pierwotnego w transakcjach wynosił od 7% w Mysłowicach do 38% w Chorzowie. Najwolniej w województwie drożały Świętochłowice (+101%), gdzie pensja kupuje dziś więcej metrów niż w 2015 r. (1,34 wobec 1,19 m²). W Jaworznie i Dąbrowie Górniczej, gdzie przeciętne wynagrodzenie wynosi 9 167 zł i 8 773 zł, przeciętna pensja odpowiada 1,53 i 1,49 m². Z kredytem na lokal z drugiej ręki pracują tu m.in. eksperci kredytowi w Chorzowie, w Rudzie Śląskiej i w Jaworznie.

Jastrzębie-Zdrój i Rybnik - gdzie przeciętna pensja kupuje najwięcej metrów?

Najkorzystniejszą relację pensji do ceny w Polsce ma Jastrzębie-Zdrój. Przeciętne wynagrodzenie wynosi tu 12 961 zł, najwięcej wśród 66 miast na prawach powiatu, a mediana ceny metra - 4 329 zł, więc pensja kupuje 2,99 m². Rynek jest jednak niemal w całości wtórny: na rynek pierwotny przypadło w 2024 r. 2% transakcji, a w latach 2020-2024 oddano 7,5 mieszkania na tysiąc mieszkańców.

W Rybniku metr kosztował 5 625 zł, a pensja kupowała 1,41 m². W Żorach mediana wyniosła 6 379 zł po wzroście o 162% od 2015 r., a w latach 2020-2024 oddano tam 43,7 mieszkania na tysiąc osób, więcej w regionie tylko w Katowicach. Najniższą medianę w tej części województwa ma powiat rybnicki (4 255 zł), a w wodzisławskim wyniosła ona 4 474 zł.

Dla kredytu oznacza to w regionie trzy odmienne sytuacje:

  • w Jastrzębiu-Zdroju wysoki dochód ułatwia uzyskanie zdolności, a eksperci z Jastrzębia-Zdroju często pracują przy niskiej kwocie kredytu w relacji do zarobków;
  • w Bytomiu, Zabrzu i Piekarach Śląskich, które tracą mieszkańców, bank dokładnie ocenia wartość lokali w starszych budynkach, a od tej wyceny zależy dopuszczalna kwota kredytu;
  • w Rybniku pensja kupuje o jedną trzecią więcej metrów niż w Tychach, więc przy podobnych zarobkach na takie samo mieszkanie potrzeba wyraźnie niższego kredytu, co dobrze znają eksperci z Rybnika i z Żor.

Z klientami z województwa pracują m.in. Paweł Bigaj i Łukasz Woźniak, obecni w większości miast regionu, a także Anna Kraszewska w miastach konurbacji, Janeta Janocha w Rybniku, Jastrzębiu-Zdroju i Tychach oraz Andrzej Rachwalski w Gliwicach i Zabrzu. W Częstochowie działa m.in. Katarzyna Strzałkowska.

W 2015 r. śląskie było najtańszym województwem, a przez kolejne dziewięć lat ceny rosły tu szybciej niż w jakimkolwiek innym regionie. Pensja wciąż kupuje tu więcej metrów niż w większości Polski, tyle że rozpiętość między miastami jest bardzo duża: przy tych samych zarobkach w Jastrzębiu-Zdroju i w Katowicach kupujący sfinansuje zupełnie inny metraż. Dlatego osoba, która planuje kredyt, porównuje ceny w konkretnym mieście, a nie medianę całego województwa. Pełną listę ekspertów z regionu zawiera strona województwa śląskiego.

Powiat Mediana zł/m²
2024
Wzrost
2015-2024
m² za pensję
2024
Rynek pierwotny
2024
Bezrobocie
2025
m. Katowice 9 426 +194% 1,07 62% 1,5%
cieszyński 8 762 +214% 0,86 47% 5,0%
m. Bielsko-Biała 7 839 +144% 1,04 33% 2,4%
m. Tychy 7 771 +121% 1,05 41% 2,5%
m. Gliwice 6 904 +127% 1,36 33% 3,0%
m. Częstochowa 6 862 +159% 1,14 45% 4,4%
bielski 6 652 +142% 1,14 58% 3,5%
kłobucki* 6 585 +150% 1,06 50% 8,0%
żywiecki 6 500 +119% 1,16 56% 7,0%
m. Żory 6 379 +162% 1,17 41% 4,5%
pszczyński 6 145 +156% 1,25 43% 3,6%
m. Chorzów 6 059 +140% 1,24 38% 4,6%
m. Jaworzno 6 000 +108% 1,53 26% 4,4%
tarnogórski 5 897 +149% 1,40 34% 5,1%
mikołowski 5 887 +111% 1,31 21% 3,6%
m. Dąbrowa Górnicza 5 882 +135% 1,49 27% 4,6%
m. Sosnowiec 5 851 +136% 1,37 35% 6,3%
m. Siemianowice Śląskie 5 788 +129% 1,34 20% 5,6%
bieruńsko-lędziński 5 680 +125% 1,27 7% 1,9%
m. Rybnik 5 625 +147% 1,41 23% 3,8%
gliwicki 5 523 +126% 1,44 32% 4,5%
m. Świętochłowice 5 487 +101% 1,34 36% 6,3%
będziński 5 452 +142% 1,39 25% 6,4%
m. Mysłowice 5 421 +121% 1,35 7% 5,2%
m. Zabrze 5 311 +126% 1,57 26% 5,4%
m. Ruda Śląska 5 215 +114% 1,48 25% 4,0%
myszkowski 5 112 +184% 1,40 46% 5,9%
częstochowski 5 061 +193% 1,45 b.d. 7,4%
raciborski 5 000 +172% 1,57 17% 4,2%
lubliniecki 4 769 +104% 1,59 21% 5,6%
m. Piekary Śląskie 4 688 +122% 1,81 12% 9,3%
wodzisławski 4 474 +146% 1,61 b.d. 5,8%
m. Jastrzębie-Zdrój 4 329 +102% 2,99 2% 4,8%
rybnicki 4 255 +113% 1,78 20% 6,5%
m. Bytom 4 103 +127% 2,01 13% 10,3%
zawierciański 4 031 +126% 1,93 7% 6,8%
województwo 6 496 +149% 1,31 38% 4,4%
Polska 8 257 +96% 1,05 42% 5,7%

Tekst należy do cyklu „Rynek mieszkaniowy i kredytowy w regionach - edycja 2026”. Dane: GUS, Bank Danych Lokalnych - mediany cen 1 m² w transakcjach rynkowych lokali mieszkalnych, liczba transakcji, przeciętne wynagrodzenia brutto, mieszkania oddane do użytkowania i ludność za lata 2010-2024, mediany kwartalne za 2024 r. oraz stopa bezrobocia rejestrowanego za 2025 r.; „m² za pensję” to przeciętne miesięczne wynagrodzenie brutto podzielone przez medianę ceny 1 m². Gwiazdką oznaczono powiaty, w których w 2024 r. zawarto mniej niż 30 transakcji - tam mediana ma charakter orientacyjny. Skrót b.d. oznacza brak danych GUS dla danego roku. Kolejna edycja ukaże się po publikacji danych za 2025 r.

Opracowanie: SprawdzonyEkspert.pl

Przeczytaj również

Ceny mieszkań w zachodniopomorskim: Szczecin, Koszalin, Kołobrzeg i 21 powiatów w danych GUS za lata 2015-2024

Pomorze Zachodnie łączy dwa różne rynki mieszkaniowe. W nadmorskich kurortach ceny kształtuje popyt turystyczny i inwestycyjny, w interiorze - lokalne dochody i niewielka liczba transakcji. Szczecin i Koszalin plasują się pośrodku, z relacją...

Czytaj dalej

Ceny mieszkań w wielkopolskim: Poznań, Kalisz i 35 powiatów w danych GUS za lata 2015-2024

W województwie wielkopolskim płace rosły od 2015 r. wyraźnie szybciej niż ceny mieszkań. Do 2024 r. przeciętne wynagrodzenie wzrosło o 108%, a mediana ceny metra o 85%, więc pensja odpowiada dziś 1,00 m² zamiast 0,89 m². Ten przyrost o 0,11 m²...

Czytaj dalej

Ceny mieszkań w warmińsko-mazurskim: Olsztyn, Elbląg, Iława i 21 powiatów w danych GUS za lata 2015-2024

W warmińsko-mazurskim mieszkania kupuje się głównie od poprzednich właścicieli: w 2024 r. rynek pierwotny odpowiadał tu za 28% transakcji, wobec 42% w kraju. Mediana ceny metra wyniosła 6 458 zł, więc mimo niższych płac pensja wystarczała na 1,17...

Czytaj dalej

Ceny mieszkań w świętokrzyskim: Kielce, Skarżysko-Kamienna i 14 powiatów w danych GUS za lata 2015-2024

Świętokrzyskie najszybciej wśród 16 województw traci mieszkańców i ma największy udział mieszkań budowanych na własne potrzeby. Od 2015 r. liczba ludności spadła tu o 7,9%, a inwestorzy indywidualni zbudowali 59% mieszkań oddanych w latach...

Czytaj dalej

Ceny mieszkań w pomorskim: Gdańsk, Gdynia, Słupsk i 20 powiatów w danych GUS za lata 2015-2024

Pomorskie ma najbardziej aktywny rynek mieszkaniowy w Polsce. W 2024 r. sprzedano tu 10,5 lokalu na tysiąc mieszkańców, a w latach 2020-2024 oddano 42,0 mieszkania na tysiąc osób - oba wyniki są najwyższe wśród 16 województw. W regionie leży...

Czytaj dalej

Nasi eksperci:

Znajdź eksperta w swoim mieście